Copa Libertadores

Flamengo preokretom protiv Rivera do pehara

copa (1)

Flamengo je ovom pobjedom stigao do drugog pehara u Copa Libertadoresu u klupskoj istoriji

Fudbaleri brazilskog Flamenga osvajači su ovosezonskog izdanja Copa Libertadores. Oni su u finalu, igranom sinoć u Limi, u dramatičnoj završnici napravili veliki preokret protiv branioca naslova argentinskog River Platea i slavili rezultatom 2:1, prenosi Anadolu Agency (AA).

Prisutni na stadionu Monumental mogli su zaista uživati u fudbalskom spektaklu. River je rano poveo, već u 14. minuti, pogotkom Rafaela Santosa Borrea. Sve do same završnice utakmice argentinski klub imao je vodstvo, a onda je uslijedio veliki preokret. Prvo je u 89. minuti izjednačio Gabriel Barbosa, da bi u sudijskoj nadoknadi isti igrač donio veliko slavlje Flamengu.

Flamengo je ovom pobjedom stigao do drugog pehara u Copa Libertadoresu u klupskoj istoriji, dok je River propustio priliku da dođe do petog trofeja.