Francuzi u četvrtfinalu Mundijala, Messi se vraća kući (FOTO / VIDEO)

MESSI FRANCUSKA

Fudbalska reprezentacija Francuske prvi je učesnik četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Rusiji.

“Trikolori“ su u Kazanu u istinskoj “fudbalskoj ljepotici“ osmine finala savladali Argentinu rezultatom 4:3 (1:1), javlja Anadolu Agency (AA).

Francuzi su poveli već u 11. minuti susreta, kada je Antoine Griezmman realizovao penal.

Nakon početne dominacije Francuske, Argentina je uspostavila ravnotežu na terenu.

Utakmicu je na početak vratio Angel Di Maria prelijepim golom sa preko 20 metara u 42. minuti.

U nastavku prava “golijada“.

Počelo je sjajno za Argentince, koji su u 48. minuti golom Gabriela Mercada potpuno preokrenuli rezultat u svoju korist i poveli sa 2:1.

No, uslijedilo je furiozni period Francuske, koja od 57. do 68. minute dolazi do velikih 4:2 i rješava pitanje pobjednika. Golove su dali Benjamin Pavard, te dva puta Kylian Mbappe.

Utakmicu je zaključio Sergio Aguero pogotkom u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Francusku u četvrtfinalu čeka duel sa boljim iz večerašnje utakmice između Urugvaja i Portugala.

Preostali parovi osmine finala Svjetskog prvenstva: 30. juni: Urugvaj – Portugal (20 sati); 1. juli: Španija – Rusija (16), Hrvatska – Danska (20); 2. juli: Brazil – Meksiko (16), Belgija – Japan (20); 3. juli: Švedska – Švajcarska (16), Kolumbija – Engleska (20).