2. bundesliga

Fudbal je nekad sve samo ne realno stanje na terenu

New Project (15)

Ima dana kada jednostavno ništa neće ući u gol, rekao je nakon utakmice Stuttgartov trener Tim Walter

Ni trideset udaraca na gol, od čega šest u okvir, igrač više od 77. minute i rekordnih 84,5 posto posjeda lopte nije pomoglo igračima Stuttgarta da svladaju fenjeraša 2. Bundeslige, Wehen Wiesbaden.

Naprotiv, Stuttgart je izgubio 1:2, Wehen je ostvario tek drugu pobjedu sezone i ova utakmica upisana je u istoriju. Domaćin je primio pogodak već u trećoj minuti, u 11. je došao do izjednačenja, ali samo sedam minuta kasnije gosti su šokirali Mercedes-Benz Arenu.

Tačnije, učinio je to Manuel Schäffler, strijelac oba gola za Wehen.

Stuttgartovih 84,5 posto posjeda lopte novi je rekord 2. Bundeslige, ali ni to nije bilo dovoljno pa su upisali drugi poraz sezone.

“Ima dana kada jednostavno ništa neće ući u gol”, rekao je nakon utakmice Stuttgartov trener Tim Walter komentarišući događanja na Mercedes-Benz Areni u petak navečer.