Povratkom u Premier ligu osigurali prihod od 180 miliona eura

33592066_1648571141856606_3806556014669463552_o

Fudbaleri Fulhama su današnjom pobjedom u finalu play-offa Championshipa nad Aston Villom rezultatom 1:0, osim povratka u Premier ligu, klubu osigurali prihod od najmanje 182,5 miliona eura, javlja Anadolu Agency (AA).

Tom Cairney bio je junak Fulhama, pošto je u 23. minuti postigao gol za koji će se ispostaviti da je vjerovatno najvrjedniji u njegovoj karijeri, jer je donio trijumf.

Ekipa koju sa klupe predvodi srbijanski trener Slaviša Jokanović od 70. minute igrala je sa igračem manje, jer je isključen Denis Odoi. Međutim, Aston Villa nije uspjela doći do pogotka, pa se Fulham nakon četiri godine vraća u elitu engleskog fudbala. Tamo se priključio Wolverhampthonu i Cardiffu, koji su osvojili prva dva mjesta u Championshipu.

Pobjedom u “najbogatijoj utakmici“ na svijetu, klub iz Londona osigurao je prihod od najmanje 160 miliona funti (182,5 miliona eura) za nagradu i od ugovora za TV prava. Cifra bi mogla porasti na preko 280 miliona funti (320 miliona eura) ukoliko Fulham u prvoj sezoni po povratku u Premier ligu izbori opstanak.