Galati velika pobjeda u derbiju, ali Višća ne odustaje (VIDEO)

terim

U okviru 31. kola turske Superlige, na istanbulskom stadionu Turk Telekom Arena, odigran je gradski derbi u kojem je Galatasaray savladao Besiktas rezultatom 2:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Galatasaray je u 344. derbiju u vodstvo doveo Fernando u 23. minuti, a Rodrigues je riješio dileme oko pobjednika u 70. minuti golom za 2:0.

Gomis je promašio penal za domaći tim u 66. minuti. Zbog faula za najstrožiju kaznu srbijanski internacionalac Duško Tošić je dobio crveni karton.

Basaksehir je na gostovanju kod Osmanlispora u 31. kola Super Lige slavio pobjedu od 4:1.

Domaći su na samom kraju prvog poluvremena poveli preko Curuksua, ali je u drugom poluvremenu Basaksehir zaigrao mnogo bolje. Prvo je preko Višće u 53. minutu stigao do poravnanja, da bi u 75. minutu Adebayor pogodio za potpuni preokret.

Epueranu je u 88. minutu pogodio za 3:1, da bi konačan rezultat utakmice od 4:1 u 91. minutu postavio Mossoro.

Edin Višća odigrao je cijelu utakmicu, dok je Riad Bajić meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Galatasaray je lider na tabeli sa 66 bodova, slijedi Basaksehir s bodom manje.

Na trećoj poziciji je Fenerbahce s 63 boda, a Besiktas je četvrti sa 62 boda. Do kraja sezone ostala su još tri kola.

Za sigurnost posjetitelja današnjeg derbija brinuo se 7.051 policajac, a od toga 2.896 ih je bilo na stadionu.