Gol i asistenciju Edina Džeke u pobjedi Fenerbahčea

dzeko gol fener gaziantep
Edin Džeko

Džeko je uspio poravnati u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena

Turski Fenerbahče dočekao je u 5. kolu Antalijaspor na svom stadionu u utakmici punoj uzbuđenja.

“Žuto-plavi” su na kraju upisali pobjedu rezultatom 3:2, a ova utakmica je obilježila još jednu odličnu predstavu Edina Džeke, pošto je Dijamant upisao gol i asistenciju.

Ipak, prvi do vodstva su došli gosti iz Antalije. Naime, Adam Buksa je pogodio za vodstvo svoje ekipe u 31. minuti.

Međutim, Džeko je uspio poravnati u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je glavom odlično zakucao loptu u mrežu gostujuće ekipe.

Potpuni preokret, a sve opet u režiji Dijamanta. On je započeo prvobitnu kontru, ali tada nisu uspjeli pogoditi. Međutim, Džeko je došao u posjed lopte ponovo i on je asistirao za Cana Kahvecija.

Raspoloženi Buksa je šest minuta kasnije uspio ponovo izjednačiti poslije jedne greške u odbrani Fenera, ali nisu se predavali “žuto-plavi”.

Sebastijan Szymanski je pogodio za novo vodstvo Fenerbahčea u 81. minuti iz uigrane akcije poslije kornera.

Ova pobjeda označava četvrtu za Fener u ovoj sezoni, što znači da su jedina ekipa koja je još uvijek maksimalna u turskoj Superligi.