BHT Premijer liga

Gol iz penala dovoljan za pobjedu Širokog Brijega protiv Veleža

siroki-velez

U nastavku susreta Velež je bio bolji na terenu, no nisu uspjeli postići pogodak

Fudbaleri Širokog Brijega u posljednjoj utakmici 16. kola BH Telecom Premijer lige na svom su terenu pred praznim tribinama porazili Velež. Tim Tonija Karačića slavio je pobjedu rezultatom 1:0.

Široki Brijeg je rano stigao do vodstva. Mehmed Ćosić skrivio je penal, a siguran sa kreča u 10. minuti susreta bio je Toni Jović.

U 28. minuti Dražen Bagarić mogao je udvostručiti prednost domaćina. No, nije imao sreće. Lopta je najprije pogodila lijevu, a potom i desnu stativu.

Velež je prijetio u finišu prvog poluvremena preko Valmira Berishe, ali Zlomislić mu je odbranio udarac.

U nastavku susreta Velež je bio bolji na terenu, no nisu uspjeli postići pogodak. Brandao je u 54. minuti susreta bio u prilici, ali nije bilo promjene rezultata. Potom je loše iz slobodnog udarca šutirao Valmir Berisha.

U 70. minuti Bagarić je mogao riješiti pitanje pobjednika. No, njegov udarac glavom brani Bobić. Potom je u 77. minuti dobro šutirao Nusmir Fajić, ali se Zlomislić još jednom istakao intervencijom.