Gol Tourea za spas Cityja, Leicester priredio iznenađenje

Yaya-Toure

U 11. kolu engleskog Premiershipa Manchester City je pogotkom Yaye Tourea iz penala u 89. protiv Norwicha sačuvao lidersku poziciju.

Građani su s 2:1 slavili kod kuće protiv Norwicha. Poveli su u 67. minuti preko Otamendija, a šok na Etihadu priredio je Jerome u 83. minuti koji je iskoristio veliku grešku odbrane Cityja.

Ipak, sudija Madley je sasvim opravdano svirao kazneni udarac za domaćina nakon što je Martin namjerno igrao rukom, te je isključen, a Toure je na sebe preuzeo odgovornost i donio pobjedu svom timu. Aleksandar Kolarov je u sedmoj minuti sudijske nadoknade promašio još jedan dosuđeni jedanaesterac.

Arsenal je nadigrao Swansea u gostima s 3:0, a strijelci su bili Giroud (49.), Koscielny (68.) i Campbell (73.), te je ostao na drugom mjestu s isto bodova kao i City.

Najveće iznenađenje ove sezone, ekipa Leicestera, došla je do trećeg mjesta nakon preokreta u gostima kod West Bromwicha sa 3:2. Strijelci za goste su bili najbolji igrači Mahrez (57. i 65.) i Vardy (77.), dok su za domaćine pogađali Rondon (30.) i Lambert (penal, 84.).

Watford je golovima Ighaloa (39. i 48.) sa 2:0 savladao West Ham, dok su susrete bez pogodaka odigrali Crystal Palace – Manchester United i Newcastle – Stoke.

Rezultati 11. kola: Chelsea – Liverpool 1:3, Crystal Pallace – Manchester United 0:0, Manchester City – Norwich 2:1, Newcastle – Stoke 0:0, Swansea – Arsenal 0:3, Watford – West Ham 2:0, WBA – Leicester 2:3.

Sutra igraju: Southampton – Bournemouth, Everton – Sunderland. Prekosutra: Tottenham – Aston Villa.