s gola na gol

Golman Jordana poput našeg Asmira Begovića, svaka čast

Jordan je slavio 2:1, a u vodstvo je došao u 25. minuti nakon majstorije svojeg golmana Amera Shafija

Svako voli vidjeti kad golman zabije gol svom kolegi na protivničkoj strani. Najčešće je to iz penala ili iz slobodnog udarca, po čemu je najpoznatiji bio legendarni paragvajski golman Jose Luis Chilavert, koji je u karijeri zabio 54 gola.

No, prava je rijetkost da golman golmanu zabije gol s vlastitog gola. Upravo to dogodilo se na današnjoj prijateljskoj utakmici između Jordana i Indije.

Jordan je slavio 2:1, a u vodstvo je došao u 25. minuti nakon majstorije svojeg golmana Amera Shafija ili, bolje rečeno, nevjerovatnog kiksa kolege Singha Sandhua na drugoj strani.

Indijski golman izveo je indirektan slobodan udarac nakon ofsajda Jordana duboko u svojoj polovici, ali je to učinio očajno i ispucao loptu Shafiju u naručje.

Jordanski golman, shvativši da je Sandhu daleko ispred svojeg gola, uradio je sljedeće…

Naravno, ljubitelji fudbala se sjećaju da je svojevremeno i naš Asmir Begović napravio nešto slično u engleskom Premiershipu, kada je u dresu Stoke Cityja zabio gol Southamptonu…