premijer liga bih

Golovima Stojana Vranješa Borac napravio veliki korak ka tituli

borac (1)

Banjalučki Borac napravio je još jedan veliki korak ka tituli. U dvoboju 30. kola, Borac je slavio protiv Zrinjskog s 2:1 i osamio se na liderskoj poziciji.

Nakon današnjeg velikog kiksa Sarajeva protiv Slobode (0:0), Borac je pobjedom nad Zrinjskim uoči posljednja tri kola stekao prednost od dva boda.

Junak susreta sa Zrinjskim bio je iskusni Stojan Vranješ, koji je postigao oba gola za domaće.

Vranješ je doveo Borca u vodstvo već u 14. minutu, da bi u 22. minutu Juranović izjednačio na 1:1.

U finišu drugog dijela Vranješ je ponovo pogodio (42. minuta), ispostavilo se za konačnih 2:1.

Trener Zrinjskog Sergej Jakirovića nije želio dati komentar utakmice nakon što je sudija odsvirao kraj.

“Nisam vidio ništa i nemam komentar”, rekao je Jakirović, a nakon pitanja novinara zbog čega ne želi ništa reći, samo je ponovio “nemam šta komentarisati”.

Trener Borca Marko Maksimović istakao je da je ostvaren primarni cilj, a to je plasman u Evropu.

“Znali smo da će biti teška utakmica. Zrinjski se doveo u teški situaciju što se tiče borbe za Evropu. Godišnjica je velikog uspjeha Borca. Mi smo na 11. maj obezbijedili i matematički plasman u Evropu. Sada ćemo to dobro proslaviti i idemo dalje”, rekao je Maksimović, te je dodao:

“Još jednom ću ponoviti. Mi smo od mogućih 33 boda osvojili 28. Sve drugo je suvišno reći”.

Borac do kraja sezone gostuje Želji i Slobodi, a kod kuće se igrati protiv Tuzla Cityja. Sarajevo u preostala tri kola igra protiv davljenika, gostuje Mladosti i Olimpiku, dok će kod kuće dočekati Radnika iz Bijeljine.