Liga prvaka

Golovima u završnici Juventus i Sevilla ostali u igri za četvrtfinale

U prvim utakmicama osmine Lige prvaka večeras je Porto na domaćem terenu savladao Juventus sa 2:1, dok je Borussia Dortmund u gostima bila bolja od Seville slavivši sa 3:2.

Porto je vodio sa 2:0 i imao otvoren put prema četvrtfinalu sve do 82. minute kada je vrijedan gol za Juventus postigao Federico Chiesa.

Za portugalski tim su pogađali Taremi u 2. i Marega u 46. minuti.

Sjajan meč je viđen u Andaluziji gdje je također i Borussia imala čistu situaciju i otvoren put ka četvrtfinalu sve do 84. minuta, kada je drugi gol za Sevillu postigao De Jong.

Sjajnu nogometnu noć u Sevilli otvorio je Suso u 7. minutu i tako doveo domaćine u prednost.

Međutim, onda na scenu stupa norveški napadač Erling Haaland. Prvo je u 19. minutu asistirao Dahoudu za izjednačenje, da bi golovima u 27. i 43. donio visoko vodstvo Borussiji Dortmund.