Istanbul

Hajduk izgubio od Galatasaraya i ispao iz Evropske lige

galata hajduk (1)

Ekipa splitskog Hajduka večeras je na stadionu Turk Telekom Arena u Istanbulu u 3. pretkolu Evropske lige poražena s 2:0 od Galatasaraya koji je tako izborio prolaz u naredni krug i borbu za grupnu fazu takmičenja, javlja Anadolu Agency (AA).

Obje ekipe su u prvom poluvremenu imale po nekoliko izglednih prilika ali golova nije bilo.

Galatasaray je poveo u 77. minuti golom Younesa Belhanda. Turska ekipa je u 86. minuti povećala na 2:0 golom Ryana Babela.

Rezultat se do kraja meča nije mijenjao, pa je Galatasaray očekivano izborio plasman u play-off.

Galatasaray će u u play-offu Evropske lige igrati protiv boljeg iz meča holandskog Willem II i škotskog Rangersa.