Kvalifikacije za EL

Shkendija u 3. pretkolu Evropske lige poražena od Tottenhama

skendija22 (1)

Tottenham će u play-offu Evropske lige igrati protiv ekipe Maccabi Haifa koja je savladala ruski Rostov s 2:1.

Fudbaleri makedonske Shkendije su u 3. pretkolu Evropske lige izgubili od Tottenhama rezultatom 1:3, a engleski tim se plasirao u play-off gdje će pokušati izboriti grupnu fazu ovog takmičenja, javlja Anadolu Agency (AA).

Favorizirani Tottenham je poveo golom Erika Lamele u 5. minuti. Gosti su u nastavku imali još nekoliko vrlo izglednih prilika ali se na odmor otišlo kod rezultata 0:1.

Shkendija je uspjela izjednačiti u 55. minuti prelijepim golom Valmira Nafiua.

Ipak, Tottenham je u 70. minuti preko Heung-Mina Sona ponovo došao do prednosti, a u 79. je povećao na 3:1 golom Harryja Kanea.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je engleski tim očekivano izborio plasman u play-off takmičenja.