Maksimir

Hajduk odolio pritisku: Najveći hrvatski derbi bez pobjednika

dinamo-hajduk

Prvak Dinamo i trenutni lider dominirao je tokom većeg dijela meča pred više od 15 hiljada gledalaca na Maksimiru

Dinamo Zagreb je kao domaćin u 16. kolu Prve HNL u najvećem derbiju hrvatskog nogometa remizirao 1:1 protiv Hajduka, javlja Anadolu Agency (AA).

Prvak Dinamo i trenutni lider dominirao je tokom većeg dijela meča pred više od 15 hiljada gledalaca na Maksimiru, ali ipak nije uspio savladati najvećeg rivala, prije svega zahvaljujući sjajnom golmanu Marinu Ljubiću.

Dinamo je poveo u 12. minutu autogolom Ardiana Ismajlija nakon kornera, a na 1:1 je izjednačio Mijo Caktaš iz penala u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Modri su i dalje prvi s 35 bodova, te imaju četiri boda više i utakmicu manje od Hajduka.