kvalifikacija za ep

Hrvati su trenutno na EP, Livaković ih spašava

Livaković
Livaković je spasio Hrvate u 30. minutu

Prema trenutnom stanju na tabeli, nakon odigranih 45 minuta, Wales ide na EP, a Hrvatska je u baražu

Reprezentacije Walesa i Turske igraju u Cardiffu utakmicu zadnjeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Turska je osigurala plasman, no pobjedom može osigurati prvo mjesto. Wales se bori za direktan plasman s Hrvatskom.

Pobjedom protiv Turske može na drugo mjesto, no samo u slučaju da Hrvatska ne pobijedi na Maksimiru Armeniju.

Velšani od sedme minute golom Williamsa vode 1:0, dok Hrvatska igra 1:0 protiv Armenaca. Armenci su imali kolosalnu priliku u 30. minutu i zamalo šokirali Hrvate. Hovhannisjan je nakon kontre izašao sam na Livakovića. Dotrčao je s krila i opalio, no Livaković je maestralno odbranio i spasio svoju ekipu.

Armenci nisu pogodili i kazna je vrlo brzo stigla. U 43. minutu Budimir je doveo Hrvatsku u vodstvo.

tab hr

Prema trenutnom stanju na tabeli, nakon odigranih 45 minuta, Hrvatska ide na EP, i to kao prvoplasirana u grupi!

Izabranici Zlatka Dalića mogu završiti prvi te tako upasti u drugu jakosnu grupu na Evropskom prvenstvu. To će se dogoditi ako pobijede Armeniju i Turska izgubi od Walesa. U tom slučaju Hrvatska će biti ispred Turske zbog boljeg međusobnog omjera.