Kramarić pogodio za pobjedu

Hrvatska nakon preokreta pobijedila Azerbejdžan na startu kvalifikacija (VIDEO)

kramaric_barisic

Večeras je odigrano 10 utakmica 1. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine na kojima nije manjkalo uzbudljivosti, a ni golova

Današnji program otvoren je senzacionalnom pobjedom Kazahstana nad Škotskom rezultatom 3:0. U nešto kasnijem treminu, a u istoj grupi (grupa I) Cipar je visokim rezultatom očekivano savladao San Marino (5:0). Posljednji meč u pomenutoj grupi odigrali su Belgija i Rusija. U veoma zanimljivom meču bilo je 3:1, a prva tri pogotka su viđena u prvih 45 minuta. Za Belgijance su pogađali Tielemans (15’) i Hazard (45’, 88’), a Cheryshev je bio strijelac za Rusiju (16’).

Zanimljivo je bilo i u grupi E gdje je Hrvatsku neočekivano namučila selekcija Azerbejdžana (2:1). Na Maksimiru su prvi poveli gosti preko Sheydaeva nakon 19 minuta igre, a Vatrene je u igru vratio Barišić u 44. minuti. Kramarić je 11 minuta prije kraja donio pobjedu svojoj reprezentaciji. Slovačka je u istoj grupi savladala Mađarsku sa 2:0.

Holandija je sa 3:0 otvorila kvalifikacije u domaćem meču protiv Bjelorusije. Za viceprvake iz 2010. godine pogađali su Depay (dva pogotka 1’, 55’) i Wijnaldum (21’). U drugom meču grupe C Sjeverna Irska je sa 2:0 savladala Estoniju.

Sjajni Piatek je pogotkom iz 69. minute donio pobjedu Poljskoj u gostujućem meču protiv Austrije. Pobjednika nije bilo u meču između Izraela i Slovenija (1:1), a Sjeverna Makedonija je sa 2:1 ispratila Latviju.