Svjetsko prvenstvo

Hrvatska uz dosta sreće prošla u osminu finala, Lukaku promašivao nemoguće

lukaku

Hrvatska je prošla u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru uz ogromnu dozu sreće u posljednjem meču protiv Belgije.

Hrvatska je bolje otvorila meč i zaprijetila već u 10. sekundi kada je pored gola šutirao Perišić.

Sudija Anthony Taylor svirao je jedanaesterac za Hrvatsku u 15. minuti, ali ga je VAR poništio zbog milimetarskog ofsajda.

Do poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, a u nastavku je Belgija krenula mnogo ofanzivnije kako bi zabilježili prijeko potrebnu pobjedu.

Igrač na kojeg je trener Belgije Martinez računao bio je Romelu Lukaku koji je ušao na startu drugog poluvremena, ali je robusni napadač promašio nekoliko sjajnih prilika i koštao Belgiju prolaska.

Prvo je u 61. promašio odbitak sa samo nekoliko metara, da bi već minut kasnije promašio glavom prazan gol.

Vjerovatno najveću šansu promašio je u 90. minuti kada je opet izašao pred prazan gol ali se spetljao.

Završilo je 0:0 i Hrvatska prolazi, ali kao druga u grupi F, jer je Maroko savladao Kanadu 2:1 u drugom meču i obezbijedio prvo mjesto.