Hrvatskoj prije katastrofa, Španci trpaju nemilosrdno (VIDEO)

ramos

Tešku katastrofu pretrpjela je nogometna reprezentacija Hrvatske u duelu Lige nacija protiv Španije. Nakon sat vremena igre Španci su vodili s 5:0.

Hrvati su sjajno otvorili susret i u prvih 20 minuta promašili dvije velike prilike.

A, ona su kola krenula nizbrdo. Prvo se povrijedio Šime Vrsaljko, kojeg je zamijenio Marko Rog.

Potom su Španci krenuli u juriš. Poveli u 24. minuti kad je Saul krasno pogodio glavom iz prve šanse Španije.

Potom je na scenu stupio Marco Asensio. U 33. minuti je s 20 metara pogodio sami ugao, a tri minute kasnije uz pomoć Kalinićevih leđa ponovno s 20 metara zabio za 3:0. Bila su to jedina tri španska udarca u okvir do tada.

U prvom napadu drugog dijela Rodrigo je pobjegao hrvatskoj odbrani i zabio Kaliniću kroz noge za 4:0. Ubrzo je Ramos povisio na 5:0…

I tu nije kraj, u 70. Isco pogađa za 6:0…

Na kraju je završilo 6:0. Priliku da popravi dojam u novom UEFA-inom takmičenju Hrvatska će imati 12. oktobra u Rijeci kada dočekuje selekciju Engleske.

U grupi 2 u A diviziji Lige nacija večeras je Belgija rezultatom 3:0 savladala selekciju Islanda, koja se nije oporavila od prethodnog poraza od Švicarske sa 6:0.