I to se desilo! PSG prvi put poražen ove sezone (VIDEO)

psg_strasbourg1

I to se desilo. PSG je izgubio prvu utakmicu ove sezone! U 16. kolu francuskog prvenstva izgubili su s 1:2 na gostovanju kod Strasbourga.

Do danas, PSG nije imao izgubljen meč ove sezone, ni u prvenstvu, ni u Ligi prvaka. U posljednjih sedam utakmica imali su 7 pobjeda i 28 postignutih golova.

U 13. minuti domaćin je došao do vodstva golom Da Coste, a tri minute prije kraja prvog poluvremena Parižani su izjednačili pogotkom Kyliana Mbappea, petim u ligi ove sezone.

Iako su gosti dominirali cijelu utakmicu, s više od 73 posto posjeda lopte i čak 30 udaraca prema golu, najskuplji napad svijeta je potpuno zakazao. Mbappeu i Neymaru nije pomogao ni ulazak Edinsona Cavanija s klupe, a u 65. minuti Bahoken je zabio za vodstvo Strasbourga 2:1 i konačnu pobjedu. Domaći su zabili jedina dva udarca u okvir PSG-ovog gola.