bundesliga

Ibišević od heroja do tragičara u samo osam minuta

ibisevic

Borussija Dortmund se mučila sa Stuttgartom, ali je na kraju slavila sa 2:1

U 25. kolu njemačke Bundeslige Hertha je poražena s 1:2 na gostovanju kod Freiburga, a naš Vedad Ibišević tresao je i svoju i protivničku mrežu.

Domaći su poveli preko Petersena u 27. minuti, ali je Ibišević poravnao u 77. minutu. U 85. minutu Ibišević je nažalost pogodio i vlastitu mrežu pa je Freiburg slavio pobjedu.

Bayern je razbio Wolfsburga sa 6:0 u Minhenu, a strijelci za Bavarce bili su Gnabryu u 34., Lewandowski u 37. i 85., Rodriguez u 52., Muller u 76. i Kimmich u 82. minuti.

Borussija Dortmund se mučila sa Stuttgartom, ali je na kraju slavila sa 2:1. Reus je u 62. minuti doveo Milionere u vodstvo iz penala, a Švabe su poravnale u 71. minuti golom Kempfa. Kada se činilo da će tako ostati, Alcacer je šest minuta prije pogodio za 2:1, a Pulišić je u sudijskoj nadoknadi ovjerio trijumf Borussije. Leipzig i Augsburg su odirali bez golova.