Ibišević sa dva gola odveo Herthu u polufinale njemačkog Kupa (VIDEO)

ibisevic

Fudbaleri Herthe su preko Heidenheima ostvarili plasman u polufinale Kupa Njemačke.

Tim iz Berlina slavio je na gostovanju kod drugoligaša rezultatom 2:3, a najzaslužniji za pobjedu Herthe je reprezentativac BiH, Vedad Ibišević koji je postigao dva pogotka.

Heidenheim je prvi stigao do gola kada je u 10. minuti mrežu pogodio Feick.

Vedad Ibišević je u 14. minuti domaćim donio poravnanje, a osam minuta kasnije novim pogotkom doveo svoj tim u vodstvo.

Promjene rezultata nije bilo sve do 58. minuti kada je Haraguchi donio Herthi prednost od dva gola.

Konačnih 2:3 postavio je Schnatterer golom iz penala u 82. minuti.

– Ne vidim što bi bio igrač utakmice, ovo je pobjeda cijelog tima zbog kojeg sam presretan, rekao je Ibišević nakon utakmice, dodavši da se osjeća “pomalo umorno”.

U polufinale DFB Pokala, pored Herthe, plasirali su se Borussija Dortmund i Werder Bremen, te Bayern koji je večeras sa 3:0 bio bolji od Bochuma.