Ibrahimović još jednom pokazao da zicere rijetko promašuje

ibra bastia

Paris Saint-Germain savladao je Bastiu u okviru 10. kola francuske Ligue 1 (0:2) i tako stigao do četvrte pobjede u nizu. Oba pogotka za Parižane postigao je Zlatan Ibrahimović.

[yuzo_related]

PSG je bio bolji i stvarao šanse, no gola nije bilo sve do 71. minutu. Tada su Parižani poveli, i to iz nedozvoljene pozicije.

Cavani je bio u ofsajdu koji suci nisu signalizirali, a u nastavku akcije isti je igrač uposlio je Ibrahimovića, koji rutinski pogađa za 0:1 na semaforu.

U 82. minuti Šveđanina je uposlio Aurrier, a epilog je bio isti, rutinski pospremljena lopta u mrežu domaćih. Ibra se s dva gola probio na čelo liste strijelaca. Od starta sezone u Le Championatu pogodio je ukupno osam puta.

Najefikasniji strijelac PSG-a svih vremena tako po 24. put postigao dva gola na jednoj utakmici.

Parižani čvrsto drže vrh tabele s 26 bodova, sa dvije pobjede i dva remija. I jedina su do sada neporažena ekipa ove sezone.