premijer liga bih

Igman bježi sa dna tabele, nakon Želje u Konjicu pala i Zvijezda 09

igman konjic zvijezda

U terminu od 13 sati odigrana je i druga utakmica 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između FK Igman Konjic i FK Zvijezda 09.

Prva prilika na utakmici pripala je Darku Bodulu, koji je sa 25 metara šutirao pored gola gostiju.

Nova prilika za tim iz Konjica bila je u 20. minuti kada je Darko Bodul iz slobodnog udarca uposlio Ramića, koji šutira glavom, ali ovaj udarac brani Luka Damjanović.

Nagrada za odlično otvorenu utakmicu došla je u 25. minuti kada je Darko Bodul šutirao sa 16 metara i pogodio za vodstvo svog tima.

U 29. minuti odlična kontra gostiju koju završava Petar Karaklajić, postižući gol za izjednačenje.

Nakon ovoga, domaćini ponovno preuzimaju inicijativu, a Anel Hebibović u 43. minuti uposlio je Ramića, koji izlazi sam pred golmana gostiju i rutinski pogađa za 2:1.

Gol Denković za kraj

U drugom poluvremenu bila je nešto mirnija igra obje ekipe, uglavnom se igra između dva šesnaesterca.

Prva ozbiljnija prilika dogodila se u 63. minuti kada je Sipović šutirao glavom preko gola Zvijezde 09.

Sredinom drugog poluvremena, Zvijezda 09 preuzima lagano inicijativu na terenu te stvara nekoliko prilika koje ne koristi za postizanje gola.

U 76. minuti, došao je pokušaj Vukoje, ali ga je bez problema obranio golman Igmana

Konačnih 3:1 postavio je Denković u 80. minutu utakmice.

Igman Konjic – Zvijezda 09 3:1

Strijelci: D. Bodul 24’, Karaklajić P. 28’, M.Ramić 42’, Denković S. 80

Stadion: Gradski stadion Konjic

Sudija: Musić Admir (Hrasnica)

IGMAN: Ćeman, Bešagić, Hebibović, Bodul, Čubrilo, Sipović, Bojo, Đorić, Mešić, Buturović, Ramić

ZVIJEZDA 09: Damjanović, Ristanović, Tomanović, Raca, Veličković, Godswill, Karaklajić, Đorđević, Ponjević, Šapić, Vukoja