Igrači i sudije usred utakmice legli na teren (VIDEO)

ekvador

Fudbalski meč u Ekvadoru prekinut je zbog nesvakidašnjeg razloga – teren je “preplavio” roj osa pa su igrači bili prisiljeni leći na teren kako bi se odbranili.

Sudije i 22 igrača legli su na teren i prekrili lica rukama kako bi izbjegli napad insekata.

Bizarna “invazija” desila se u subotu u Ekvadoru gdje je Liga de Portoviejo ugostio Mantu.

Pauza je trajala više od pet minuta od 27. minute prvog poluvremena dok je rezultat bio 1:1.

Meč je završio 2:2, a što je najbitnije, niko nije pretrpio posljedice bizarne invazije.

Komentator utakmice među prvima je shvatio da nešto nije u redu kad je primijetio da igrači jedan po jedan padaju na travu.

Igrači gostujuće ekipe prvi su uvidjeli šta se dešava i upozorili fudbalere obje ekipe da se pokušaju odbraniti.

Lokalni novinar Enrique Zambrano kazao je poslije meča kako nikad nije vidio ništa slično na stadionu.

Ipak, 2016. je meč u ekvadorskom Guayaquilu pauziran nakon napada pčela u osmoj minuti, a tad je zabilježeno nekoliko slučajeva ujeda, a među žrtvama su se našli igrači, sudije i navijači.