premijer liga bih

Igrači Tuzla Cityja klečali 90 sekundi, domaći čekali da završe s protestom

tuzla city kosevo

Prije samog početka meča, održana je i minuta šutnje u čast legende Sarajeva Seada Jasenkovića.

Na susretu između domaćina Sarajeva i Tuzla Cityja, na otvaranju 15. kola Premijer lige BiH gostujuća ekipa se odlučila na nesvakidašnji potez. Naime, Tuzlaci su prvih 90 sekundi susreta odlučili klečati i tako iskazati svoje nezadovoljstvo suđenjem.

Nakon što je glavni sudac Antoni Bandić iz Gruda dao znak za početak utakmice, nogometaši Tuzla Cityja su kleknuli i odlučili iz protesta bojkotovati prvih 90 sekundi utakmice.

Za to vrijeme, nogometaši Sarajeva su čekali, i u duhu fair-playa sačekali da prođe 90 sekundi utakmice, a za to vrijeme su se samo dodavali između sebe.

Sarajevo je ubjedljivo slavilo rezultatom 6:2. Golove za Bordo tim postigli su Čataković (19., 36.), Mustafić (23., 26.), Hasić (63.), Anđušić (82.), dok su za goste strijelci bili Pantelić (22.) i Garčević (86.). Sarajevo se pobjedom ponovo probilo na drugu poziciju sa tri boda manje od lidera Borca. Tuzla City ostao je u zoni ispadanja s 10 bodova, pet manje od prve pozicije koja garantuje opstanak.