Superkup Italije

Inter razbio Milana, Džeko maestralan, Lautaro šokirao majstorijom

LAUTARO

Do večerašnjeg finala laskavu titulu najstarijeg strijelaca u Superkupu držao je Cristiano Ronaldo

Inter je večeras u finalu 35. izdanja Superkupa Italije razbio gradskog rivala Milana s 3:0. Sjajnu partiju pružio je Edin Džeko. Zabio je gol za 2:0 u 21. minutu i postao najstariji igrač u istoriji Superkupa Italije koji je postigao gol u tom takmičenju.

Do večerašnjeg finala laskavu titulu najstarijeg strijelaca u Superkupu držao je Cristiano Ronaldo. Portugalac je 20. januara 2021. u Superkupu Italije pogodio za Juventus u pobjedi protiv Napolija (2:0). Tada je imao 35 godina i 350 dana.

Džeko danas ima 36 godina i 307 dana.

Džeko je učestvovao i u akciji kod prvog gola Intera koji je postigao Dimarco (10. minuta). Igrao je do 71. minute kada ga je zamijenio Correa. Na kraju je još i proglašen igračem utakmice!

Treći gol za Inter postigao je Lautaro Martinez.

Igrač koji prije nepunih mjesec dana na Mundijalu u Kataru u dresu Argentine nije mogao pogoditi ni prazan bazen.

Večeras je zabio nevjerovatno atraktivan gol! Pogledajte njegovu bravuru na ovom LINKU!