Evropska liga

Inter savladao Getafe, Manchester United bolji od LASK-a

machester utd lingard

U srijedu navečer odigrane su utakmice osmine finala UEFA Europa lige, tokom kojih su se susrele ekipe Intera i Getafea te Manchester Uniteda i LASK-a, javlja Anadolu Agency (AA).

Utakmica između Intera i Getafea odigrana je na neutralnom terenu Veltins Areni i bez publike. Susret je završen rezultatom 2-0.

Romelu Lukaku u 33. minuti postigao je prvi gol za Inter, a Christian Eriksen je u 83. minuti povećao razliku.

Manchester United je na Old Traffordu dočekao LASK, a utakmica je završila rezultatom 2-1.

Philipp Wiesinger doveo je LASK u prednost u 55. minuti, ali je Jesse Lingard izjednačio dvije minute kasnije. Anthony Martial bio je strijelac za konačnih 2-1 za Manchester United.

U prethodnom susretu Manchester United je slavio s 5-0.

Inter će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Bayer – Rangers, dok će United tražiti prolaz dalje protiv Kopenhagena.