liga prvaka

Istorijska bruka Barce

barca

Napomenimo da je igrač Bayerna zabio i onaj jedini gol Barcelone

Bayern iz Minhena je u prvih pola sata četvrtfinalne utakmice Lige prvaka bukvalno pregazio slavnu Barcelonu.

Thomas Muller s dva gola, te Ivan Perišić i Serge Gnabry s po jednim, doveli su Bayern do vodstva 4:1.

Za to im je trebalo samo pola sata igre i tako su Barceloni priuštili istorijski debakl.

Peterostruki osvajač Lige prvaka nikada do sada nije u prvom poluvremenu primio četiri gola.

Napomenimo da je igrač Bayerna zabio i onaj jedini gol Barcelone. David Alaba savladao je svog golmana Manuela Neuera.

A tek šta je od Barce napravio Alphonso Davies kod gola za 5:2, o tome će se pričati još dugo…

Bavarci su se na kraju zaustavili na nestvarnih 8:2.

Poveli su Bavarci već u 4. minuti. Robert Lewandowski je asistirao Thomasu Mulleru za 0:1 na semaforu.

Barca je izjednačila 7. minuti, kada je David Alaba glavom pogodio vlastitu mrežu. Barca je brzo mogla do potpunog preokreta. Prvo je u 9. minutu zicer promašio Luis Suarez, a već minut kasnije Lionel Messi pogađa stativu. I onda je sve krenulo naopako.

Ivana Perišića (22.), Gnabri (27.), Muller (31.) dovode Bayerna na 4:1 na poluvremenu. Suarez je u 57. minuti vratio malo nade Kataloncima, no Bavarci već u 63. rješavaju sve dileme oko pobjednika.

Strijelac za 2:5 bio je Joshua Kimmich nakon nestvarne akcije Alphonsa Daviesa koje predriblao skoro pola Barcina tima.

Bayern je do kraja postigao još tri gola.

Lewandowski je u 82. pogodio za 6:2, da bi Phillipe Coutinho sa dva gola u 85. i 89. minuti dokrajčio svoj matični klub.

Bayernu je to bila 19. pobjeda u nizu ove sezone u svim takmičenjima, a do sada su zabili ukupno 155 golova u sezoni na izmaku.

Zanimljivo, u svakoj utakmici Lige prvaka ove sezone, Bavarci su zabili bare dva gola ili više.

Utakmica se zbog pandemije koronavirusa, kao i sve od četvrtfinala nadalje, igrala u Portugalu, na Lužu u Lisabonu. Pobjednik večerašnjeg duela ide na boljeg između Manchester Cityja i Lyona. Taj se susret igra sutra od 21 sat. Polufinalni mečevi su na rasporedu 18. i 19. augusta, a finale 23. augusta.

Glavni sudac večerašnjeg ogleda je bio Slovenac Damir Skomina, a drugi polufinalni par čine RB Leipzig i PSG.