Juve slavio protiv Fiorentine, Kalinić tragičar

juventus

Nogometaši Juventusa pobijedili su Fiorentinu 2:1 u derbiju 35. kola Serie A i potreban im je još samo bod u idućem kolu za peti uzastopni naslov, ali ako “vučica” otkine bodove napuljskim nogometašima u ponedjeljak, Mandžo i društvo mogu početi slaviti.

Mario Mandžukić doveo je Juventus u prednost u prvom poluvremenu, a deset minuta prije kraja Fiorentina je izjednačila golom Nikole Kalinića. Samo dvije minute kasnije Morata je vratio Juve u prednost, ali tu nije bio kraj.

Kalinić je u 89. minuti izborio najstrožu kaznu i sam namjestio loptu na bijelu točku, ali njegov udarac obranio je fenomenalni Gianluigi Buffon. Kalinić jednostavno nije imao svoj dan, u 93. minuti pogodio je i prečku.

Juve je sad sad ima 12 bodova prednosti u odnosu na Napoli i potreban mu je samo još bod za peti uzastopni naslov.