Juventus nastavio niz na Siciliji, vrh tabele sve bliže

223815194-dce2f658-fe6b-4447-8f66-fb45c3e91255

Fudbaleri Juventusa nastavili su sa odličnim igrama savladavši Palermo u gostima sa 3:0, u 14. kolu Serije A.

Šampion Italije je tako ostvario četvrtu uzastopnu pobjedu, petu u posljednjih šest utakmica i sada su se sa 24 boda popeli na peto mjesto na tabeli sa šest bodova manje od lidera Intera.

Ipak, nije bilo lako Juveu na neugodnom gostovanju u Palermu. U prvom poluvremenu nije bilo mnogo šansi, a najbolju je propustio Dybala u 38. minutu.

Isti igrač je u devetom minutu drugog dela asistirao Mandžukiću koji je glavom zatresao mrežu Palerma za 1:0. U finišu meča Juventus je ovjerio pobjedu, pošto su u 89. i 92. minutu pogodili Sturraro i Zaza.

Na tabeli vodi Inter sa 30 bodova, Napoli i Fiorentina imaju po 28 bodova, a Roma je četvrta sa 27 bodova. Juventus se probio na peto mjesto sa 24 boda. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang takmičenja drže Bologna (13), Carpi (9) i Verona (6).

REZULTATI:

Empoli – Lazio 1-0 (Tonelli 5)
Palermo – Juventus 0-3 (Mandžukić 55, Sturaro 89, zaza 90+1)
Roma – Atalanta 0-2 (Gomez 40, Denis 80-11m)
Chievo – Udinese 2-3 (Paloschi 26, Inglese 72 / Frey 42-ag, Thereau 46, 80)
Frosinone – Verona 3-2 (Ciofani 22-11m, 40, Dionisi 48 / Viviani 69, Moras 75)
Genoa – Carpi 1-2 (Figueiras 8 / Boriello 57, Zaccardo 81)

U subotu:
Milan – Sampdoria 4-1 (Bonaventura 16, Niang 38-11m,49, Adriano 79 / Eder 87-11m)
Torino – Bologna 2-0 (Belotti 75, Vives 90+2)