Italija

Juventus u finalu Kupa, Pjanić igrao sat vremena

ronaldo promasio penal

U 16. minuti Cristiano Ronaldo je promašio jedanaesterac

Juventus i Milan odigrali su bez pogodaka u uzvratnom susretu polufinala kupa u Torinu. Juve ide u finale zbog gola u gostima, na San Siru je bilo 1:1. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić u igri je bio do 62. minute, a priliku je dobio i Rade Krunić u dresu Milana, kada je u 82. minuti zamijenio Francka Kessieja.

U 16. minuti Cristiano Ronaldo je promašio jedanaesterac nakon što je Conti igrao rukom u 16-ercu.

Portugalac je pogodio stativu, a u istom napadu Ante Rebić je krvničkim kung-fu potezom nasrnuo na Bonuccija i zaradio zasluženi crveni karton.

Milan se nakon toga cijelu utakmicu branio. Izdržali su bez primljenog pogotka, ali Juventus će igrati u finalu zbog Ronaldovog pogotka u Milanu.

Finale se igra već za pet dana na Olimpijskom stadionu u Rimu, a Juventus čeka boljeg iz dvoboja Intera i Napolija.