Juventus upisao sedmu pobjedu u nizu

juventus

Fudbaleri Juventusa pobijedili su Carpi na gostovanju nakon preokreta sa 3:2 (2:1) u 17. kolu Serije A.

Juventus je nakon sedme pobjede u nizu drugi na tabeli sa 33 boda, dok je Carpi pretposlednji sa 10.

Borriello je u 15. minutu dobio loptu na polovini terena i krenuo u kontranapad po desnoj strani nakon kog dovodi svoj tim u vodstvo.

Samo tri minuta kasnije Mandžukić poravnava rezultat. Khedira je ubacio loptu u peterac, sa desne strane, Marchisio nije uspio da savlada golmana, a lopta je stigla do Mandžukića koji iz okreta sebi namješta loptu i pogađa mrežu.

Hrvatski reprezentativac u 41. minutu ponovo se upisuje u strijelce za 2:1. Evra je sa lijeve strane iz mrtvog ugla ubacio loptu u kazneni prostor, a Mandžukić glavom loptu šalje u mrežu.

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu na 3:1 povisio je Pogba koji je dobio dugu loptu od Marchisia, izašao sam pred golmana i savladao ga.

U sudijskoj nadoknadi Bonucci postiže autogol i ublažava poraz protivnika, kada je iz kaznanog prostora htio da izbaci loptu.