kvalifikacije za ep

Kadetkinje BiH remizirale sa Belgijom

kadetkinje bih

Ženska kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno 2:2 (0:1) sa selekcijom Belgije u 1. kolu prvog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. za nogometašice do 17 godina.

Belgijanke su u Trening centru Nogometnog saveza BiH u Zenici povele u 39. minutu golom Imani Prez, a s rezultatom 0:1 otišlo se i na odmor. Domaće su poravnale u 73. minuti golom Sydney Grace Japić, a u vodstvo su stigle u 77. minuti, nakon što je kontranapad istrčala Marija Ana Milinković te savladala belgijsku golmanicu Mirthe Claes.

Gošće su poravnale u 90. minuti golom Lunae Vanzeir, koja je s više od 25 metara pogodila za konačnih 2:2.

U prvom susretu u okviru Grupe 1, Engleska je danas s 2:0 (1:0) porazila Hrvatsku.

Mečevi 2. kola, u kojem se sastaju Belgija – Hrvatska i Engleska – BiH, na programu su u četvrtak, 24. oktobra.

U nedjelju, s početkom u 13.30 sati, u okviru 3. kola Hrvatska i BiH igrat će u TC NSBiH u Zenici, dok će u istom terminu u Doboju kod Kaknja igrati Belgija i Engleska.

Dvije prvoplasirane selekcije iz Grupe 1 izborit će plasman u Elitni krug kvalifikacija, koji se igra u martu iduće godine.