Kakvo otvaranje Lige Evrope: Šok završnica u Tel Avivu, Mourinho pao u Rotterdamu

FBL-EUR-C3-MACCABI-ZENIT
Dva gola Medunjanina u duelu protiv Zenita FOTO uefa.com

Prvo kolo Lige Evrope donijelo nam je brojna uzbuđenja i veliki broj pogodaka.

U Rotterdam je Manchester United gostovao kod Feyenoorda i izgubio s 0:1. Gol odluke u 78. minutu zabio je Vilhena.

Sjajnu utakmicu sa čak sedam golova odigrali Tel Aviv i Zenit. Izraelci su do 77. minute vodili 3:0, a onda su Rusi do kraja utakmice zabili čak četiri pogotka za pobjedu. Zenit je do 70. minute gubio 3:0 i činilo se kako će Tel Aviv upisati prvu pobjedu u Ligi Evrope. Međutim, Rusi su od 77. do druge minute sudačke nadoknade zabili čak četiri gola i slavili.

Izraelci su ostali s igračem manje u 81. minuti.

U ovoj neponovljivoj utakmici Haris Medunjanin zabio je dva sjajna pogotka (prvi i treći za Izraelce), no nije to bilo dovoljno njegovoj ekipi za pobjedu.

Fenerbahče se spasio u posljednjim sekundama protiv Zoryje. Utakmica je završila 1:1.

Roma je gostovala kod Plzena, a Edin Džeko igrao od 46. minuta. Tavršilo je 1:1. Gosti su poveli golom Perottija iz penala u 4. minutu, a izjednačio je Bakos u 11. minutu utakmice.