Kakvo razbijanje: Basel je danas vraćen “fabričke postavke” (VIDEO)

basel yung boys

Nogometaši Youn Boysa ispisali su istoriju međusobnih duela sa Baselom, nakon što su u današnjem derbiju ostvarili najubjedljiviji trijumf u istoriji međusobnih susreta sa pomenutim rivalom.

Aktuelni šampion Švicarske i učesnik grupne faze Lige prvaka slavio je u Bernu s čak 7:1 (2:0) u okviru 7. kola švicarske Super lige.

U prvih pola sata igre nije bilo golova, a onda je domaći načeli goste.

U 33. minutu Fassnacht je započeo punjenje mreže Hansena.

Četiri minuta prije odlaska na odmor srpski internacionalac Miralem Sulejmani, koji je bio asistent kod prvog gola, duplira prednost Boysa.

U sedmom minutu nastavka domaći postižu treći gol. Sulejmani je opet asistent, a strijelac je Camara.

Pola sata prije kraja počelo je da sijeva sa svih strana. Hoarau je zabio za 4:0, a onda s u stvari za goste postale još lošije. Balanta je u 62. minutu isključen. U 70. minutu Aebischer je zabio za 5:0. Van Wolfswinkel je u 75. smanjio na 1:5, a pet minuta kasnije Bertone zabio za 6:1. Minutu prije kraja regularnih 90 Assale je stavio tačku na “i”, za konačnih 7:1.

Pogledajte u nastavku kako je Basel pretrpio jedan od najvećih poraza u svojoj istoriji…