Jesu li Vardy i Sturridge izborili mjesto u prvih 11 Engleske?

vardy

Jamie Vardy fanatastični napadač Leicester Cityja i engleske nogometne reprezentacije uspisao se u listi strijelaca i na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Vardyju je za prjevnac na smotri najboljih evropskih nogometaša trebalo samo devet minuta.

Ušao je u igru u 46. minutu susreta 2. kola grupe između Engleske i Velsa, te zabio 10 minuta kasnije za izjednačenje rezultata na 1:1. Vels u vodstvo je doveo Gareth Bale sjajnim šutem iz slobodnog udarca.

Bio je Vardyjev četvrti gola u dresu Engleske u posljednjih pet utakmica. Prosjek kakav ima rijetko koji reprezentativni napadač na planeti.

Vardy je u igru ušao umjesto Raheema Sterlinga, koji je igru napustio zajedno sa Harryjem Kaneom.

Umjesto Kanea u igru je ušao Daniel Sturridge koji je u golom u sudijskoj nadoknadi donio tri velika boda Englezima.

U istoj grupu Slovčaka je u 2. kolu u srijedu bila bolja od Rusije sa 2:1.

Na tabeli vodi Engleska sa četiri boda, Vels i Slovačka imaju po tri boda, čevrta je Rusija sa jednim bodom.

U posljednjem, 3. kolu 20. juna sastaju se Rusija – Vels i Slovačka – Engleska.

Kane i Sterling na Euru u Francuskoj do sada su igrali u obje utakmice, po 135 odnosno 132 minuta i nisu zabili niti jedan gol.

Prije početka Eura u Francuskoj, engleski mediji su na selektora Roya Hodgsona vršili žestok pritisak da stavi Vardyja u prvi tim. Ovaj to nije uradio, ali nakon današnje utakmice protiv Velsa vjerovatno neće imati izbora. Pitanje je samo koga je Vardy do daljenjeg poslao na klupu, Kanea ili Sterlinga?