francuska

Konačno je i PSG izgubio

lyon psg

Nogometaši PSG-a doživjeli su prvi prvenstveni poraz, i to na gostovanju kod Lyona koji je slavio 2:1.

Gosti su dobro otvorili utakmicu te su poveli već u 7. minuti preko Angela Di Marije. Nogometaša Lyona rano primljeni gol nije obeshrabrio, a nagrada za dobru igru došla je u 33. minuti kada je Moussa Dembele glavom pogodio za 1:1.

Utakmica je riješena u 49. minuti kada je Nabil Fekir realizirao penal za konačnih 2:1.

U nedjelju je odigrana još jedna utakmica 23. kola u kojoj su Nimes i Montpellier odigrali 1:1.

Uprkos porazu PSG ima uvjerljivo vodstvo na tabeli. Parižani imaju 56 bodova, deset više od najbližeg pratitelja Lillea, koji ima i dvije utakmice više u odnosu na lidera.

Lyon je treći s 43, a Saint-Etienne četvrti s 37 bodova.