Evropska liga

Kopenhagen izbacio Basaksehir, Shakhtar bolji od Wolfsburga

evropska liga basaksehir (1)

U srijedu navečer odigrane su uzvratne utakmice osmine finala UEFA Europa lige, u kojima su Kopenhagen i Shakhtar osigurali prolaz dalje protiv Basaksehira i Wolfsburga, javlja Anadolu Agency (AA).

Utakmica između Kopenhagena i Basaksehira, za kojeg igra bh. reprezentativac Edin Višća, odigrana je na stadionu Telia Parken, a završila je rezultatom 3-0.

Prije utakmice održana je minuta šutnje za preminule od posljedica zaraze koronavirusom.

Jonas Older Wind u četvrtoj minuti je doveo Kopenhagen u prednost, koju je povećao u 52. minuti pogotkom s bijele tačke. Na listu strijelaca deset minuta kasnije upisao se i Rasmus Falk Jensen.

U prvoj utakmici Basaksehir je pobijedio rezultatom 1-0.

Utakmica između Shakhtara i Wolfsburga odigrana je na neutralnom terenu u Kijevu, a završena je rezultatom 3-0.

Crvene kartone dobili su Davit Khocholava (Shakhtar) i John Brooks (Wolfsburg). Strijelac za Shakthar u 89. minutu bio je Junior Moraes. Manor Solomon i Moraes golovima u sudijskoj nadoknadi su zapečatili prolazak Shakhtara u nastavak takmičenja.
U prvoj utakmici Shakhtar je slavio rezultatom 2-1.