liga evrope

Kraj za Ibrahimovića, dalje idu i Slavia Prag, Villarreal i Ajax

pogba (1)

Manchester United, Slavia Prag, Villarreal i Ajax izborili su večeras plasman u četvrtfinale Evropske lige, javlja Anadolu Agency (AA).

AC Milan i Manchester United u prvom meču remizirali su 1:1, ali je engleski tim u revanšu u Milanu slavio s 1:0 i uspio se plasirati u naredni krug ovog takmičenja. Gol za Manchester United je postigao Paul Pogba u 49. minuti.

Slavia Prag je večeras u gostima u Glasgowu pobijedila ekipu Rangersa s 2:0, dok je u prvoj utakmici bilo 1:1. Strijelci za Slavia Prag bili su Peter Olayinka u 14. i Nicolae Stanciu u 74. minuti.

Villarreal je u revanšu kao domaćin pobijedio Dynamo Kyiv s 2:0, a istim rezultatom španska ekipa je slavila i u prvoj utakmici. Pogotke za Villarreal u večerašnjem meču postigao je Gerard Moreno u 13. i 36. minuti.

Nogometaši Ajaxa, nakon visoke pobjede s 3:0 u prvom meču, večeras u gostima u Bernu ponovo su savladali ekipu Young Boysa rezultatom 2:0. Golove za Ajax postigli su David Neres u 21. i Dušan Tadić u 49. minuti iz penala.

Ranije danas plasman u četvrtfinale Evropske lige izborili su i Roma, Arsenal, Granada i Dinamo Zagreb.

Izvlačenje parova četvrtfinala zakazano je za sutra u 13.00 sati u švicarskom Nyonu.