Milan je jučer potvrdio da je Marcu Giampaolu uručen otkaz nakon slabog otvaranja sezone, nakon samo 111 dana, čime je postao trener s najkraćim mandatom u 120-godišnjoj istoriji kluba.
Kao što je najavljeno, za novog trenera Rossonera, ekipe čiji dres nosi i bh. reprezentativac Rade Krunić, imenovan je Stefano Pioli (53).
Pioli je danas i zvanično predstavljen na San Siru, a s Milanom je potpisao dvogodišnji ugovor.
Pioli u karijeri u Italiji ima više poraza nego pobjeda, a navijači Milana još pamte njegovu izjavu iz 2016. godine da je interist oduvijek. Do aprila ove godine Pioli je vodio Fiorentinu, kada je podnio ostavku zbog niza loših rezultata. U sezoni 2016./17. bio je na klupi Milanova gradskog rivala Intera.
Prema pisanju italijanskih, Pioli će zarađivati 1,5 milion eura godišnje, a pred sobom ima veoma težak zadatak da velikana iščupa iz rezultatske krize i vrati u vrh tabele.
Milan se nakon sedam odigranih kola nalazi na 13. mjestu Serije A sa devet osvojenih bodova.
