Kvalifikacije za Ligu prvaka: Kraj za Maribor, Dinamo ide dalje

dinamo

Nogometaši Maribora završili su nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka porazom od Astane u drugom kolu.

Kazahstanski šampion je slavio sa 3:1 i tako nadoknadio poraz od 1:0 u prvoj utakmici u Sloveniji.

Domaćin je poveo u 13. minutu golom Dzholchiyeva, a Rajčević je izjednačio šest minuta pred kraj prvog dela.

Ipak, domaćin je na poluvremenu vodio golom Canasa u 43. minutu. U nastavku je neophodan gol za prolaz postigao Twumasi u 58. minutu, a Maribor do kraja nije uspio da postigne gol iako je u posljednjih 25 minuta igrao sa igračem više.

Rival Astani u trećem kolu biće finaski HJK iz Helsinkija.

Zagrebački Dinamo je poslije 1:1 na svom terenu ipak pokazao kvalitet protiv luksemburške Fole u revanšu i slavio je sa 3:0 golovima Ojace i Roga.

Crnogorski Rudar poražen je od azerbejdžanskog Qarabaga u Pljevljima. Poslije 0:0 u Azerbejdžanu gosti su slavili golom Reynalda i prošli su dalje.

Dalje je prošao i bjeloruski BATE posle remija bez golova u irskog sa Dundalkom. Prvi meč BATE je dobio sa 2:1.

Fudbaleri Partizana igraće protiv Steaue u trećem kolu kvalifikacija za Ligu prvaka.

Rumunski šampion je u revanšu 2. runde u Bukureštu poražen od Trenčina sa 3:2, ali je prošao dalje zbog trijumfa u prvoj utakmici u Slovačkoj od 2:0.