Sarajevo bez ispaljenog metka završilo evropsku avanturu (VIDEO)

Lech Poznan vs FK Sarajevo

Nogometaši Sarajeva izgubili su večeras u okviru drugog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka na gostovanju kod Lecha u Poznanu sa 1:0 i tako bez postignutog gola završili ovosezonsku evropsku avanturu.

Poljaci su u prvoj utakmici u Sarajevu pobijedili s 2:0, te je pred igračima Sarajeva bio izuzetno težak posao nadoknađivanja zaostatka.

Trener Dženan Uščuplić odlučio je na teren poslati nešto drugačiji tim u odnosu na prvu utakmicu. Stojčev i Hebibović ostali su na klupi u odnosu na Koševu, a od prve minute su zaigrali Tatomirović i Alispahić.

Međutim, sve je taktike su pale u vodu u petoj minuti utakmice kada je Barry Douglas pogodio za vodstvo i pobjedu Poljaka.

Horde Zla u Poznanu

Nakon prekršaja igrača Sarajeva, Douglas je izveo slobodni udarac s 20 metara, te preko živog zida poslao loptu u mrežu za 1:0.

Među najboljim u pobjedničkoj ekipi ponovo je bio golman Jasmin Burić koji je sigurno čuvao svoju mrežu.

To je bio i konačan rezultat ove utakmice. Lech Poznan će u trećem pretkolu Lige prvaka igrati protiv Basela.