Kvalifikacije za LP: Remi Šehića i Sušića, pobjeda Vardara u Skoplju

sehic

Fudbaleri makedonskog Vardara su u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka na “Nacionalnoj Areni Filip II Makedonski” u Skoplju savladali FC Copenhagen rezultatom 1:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Domaći su do pobjede stigli u 65. minuti kada su iskoristili jednu od mnogobrojih prilika, te golom Brazilca Balotellija Jonathana postigli jedini gol na utakmici.

Prije susreta u Skoplju, odigrane su još četiri utakmice. Qarabag je remizirao na svom travnjaku sa Tiraspolom 0:0. Ibrahim Šehić stajao je na golu domaćina, a u dresu gostiju svih 90 minuta odigra je Mateo Sušić.

Slavia je u Pragu bila bolja o BATE Borisova 1:0, dok je AEK poražen od moskovskog CSKA s 0:2. Steaua i Plzen remizirali su u Bukureštu 2:2.

U toku je meč Partizana i Olympiakosa, Grci vode s 2:1.

Uzvratne utakmice su na programu u srijedu, 2. avgusta.