Kvalifikacije za SP: Halilhodžićev Japan remizirao s Irakom

japan honda

Reprezentacija Japana, koju s klupe vodi bh. stručnjak Vahid Halilhodžić, u osmom kolu azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji igrao je neriješeno 1:1 protiv Iraka u gostima, javlja Anadolu Agency (AA).

Japan je poveo već u osmoj minuti kada je Honda izveo korner, a Osako pogodio glavom.

Irak je ipak uspio poravnati u 73. minuti kada je Kamil iskoristio lošu reakciju japanske odbrane i pogodio za 1:1, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Meč se zbog sigurnosnih razloga igrao u glavnom gradu Irana Teheranu na stadionu Shahid Dastgerdi.

Nakon 8. kola, Japan je prvi u grupi “B” sa 17 bodova, a prate ga Saudijska Arabija sa 16, koliko ima i trećeplasirana Australija. Slijede Ujedinjeni Arapski Emirati sa 10, Irak 5 i Tajland sa 2 osvojena boda.

Do kraja kvalifikacija su ostala još dva kola.