Kvalifikacije za SP: Srbija bolja od Gruzije, Turska savladala Finsku

turska finska kvale

Večeras se diljem Evrope igraju utakmice u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine, a već su završena dva meča, igrana u terminu od 18 sati, javlja Anadolu Agency (AA).

Fudbalska reprezentacija Srbije je u grupi “D” u gostima savladala selekciju Gruzije sa 3:1.

Golove za Srbiju su postigli Dušan Tadić u 45. minuti iz jedanaesterca, Aleksandar Mitrović u 64. i Mijat Gaćinović u 86. minuti. Jedini gol za domaćina je postigao Nika Katcharava u 6. minuti.

Reprezentacija Turske je večeras u grupi “I” u Antaliji upisala značajnu pobjedu protiv Finske s 2:0. Oba gola za Tursku je postigao Cenk Tosun, i to u 9. i 13. minuti.

Večeras su na programu u terminu od 20.45 sati i mečevi Austrija – Moldavija, Hrvatska – Ukrajina, Irska – Vels, Italija – Albanija, Kosovo – Island, Lihtenštajn – Makedonija i Španija – Izrael.