Lazio i Milan remizirali na San Siru, Lulić pocrvenio

213540083-be93a595-8f3c-4240-8113-d44843a7e0ca

Milan i Lazio su odigrali 1:1 i podijelili bodove u posljednjoj utakmici 30. kola Serie A.

Lazio je u devetoj minuti šokirao San Siro kada je nakon ubačaja iz kornera Lucasa Biglia, Marco Parolo glavom pogodio mrežu za 1:0.

Ubrzo je Milan uzvratio, pa smo već u 15. minuti igre vidjeli posljednji pogodak na utakmici. Odlična akcija Luiza Adriana, a završio ju je Carlos Bacca preciznim udarcem u lijevu stranu gola.

Mogao je Milan do vodstva u 37. minuti, ali je odličan udarac Giacoma Bonaventure iz slobodnjaka završio na okviru gola. Isti je igrač imao odličan pokušaj i u 51. minuti, pucao je pod gredu, ali je sjajnom paradom loptu skinuo golman Lazija.

Prijetio je i Lazio, očekivano preko uvijek opasnog Felipea Andersona. Odličan je pokušaj imao u 67. minuti, ali je spreman bio mladi Gianluigi Donnarumma na vratima Milana.

Lazio je u 84. minuti ostao bez igrača jer je Senad Lulić nakon prekršaja nad Hondom zaradio zasluženi drugi žuti karton.

Milan ima 49 bodova, četiri više od Sassuola koji vrši pritisak na šestu poziciju.