Lazio pobijedio Inter i izborio polufinale Kupa

Atalanta BC v SS Lazio – Serie A

Lazio je na Giuseppe Meazzi s 2:1 pobijedio Inter i izborio polufinale Italijanskog kupa.

Inter je bolje otvorio utakmicu, imao nekoliko sjajnih prilika, ali gosti su poveli u 20. minuti kada je na asistenciju Senada Lulića loptu u mrežu pospremio Felipe Anderson.

Do kraja poluvremena opasniji su bili Rimljani, međutim rezultat se nije mijenjao. Da stvari za nerazzurre budu gore na početku drugog dijela pobrinuo se Miranda koji je skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton. Siguran realizator bio je Lucas Biglia.

Inter je nastavio s napadima, a u 76. s deset igrača ostao je i Lazio nakon drugog žutog Stefana Radua. S 10 na 10 domaćin je uspio samo smanjiti i to golom Brozovića glavom na asistenciju Perišića.

I–L_1–2 by mediabh

Lulić je na terenu bio do 74. minute.

Lazio u polufinalu čeka pobjednika dvoboja Cesena – Roma. U drugom polufinalu igraju Napoli i Juventus.