Liverpool i Chelsea podijelili bodove

Georginio Wijnaldum

U derbiju 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool i Chelsea odigrali su 1:1 na Anfieldu.

David Luiz u 24. minuti iznenadio je domaćeg vratara pogodivši za 1:0 iz slobodnog udarca s oko 25 metara.

Bod Liverpoolu donio je Georginio Wijnaldum koji je u 57. svladao vratara gostiju za konačnih 1:1.

Bliže pobijedio bio je Chelsea, ali Diego Costa u 76. minuti nije iskoristio jedanaesterac koji je prethodno sam izborio.

Chelsea je ostao na vrhu ljestvice s 9 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Tottenhama koji je večeras na gostovanju kod pretposljednjeg Sunderlanda odigrao samo 0:0.

L–C_1–1 by mediabh

Kiksao je i trećeplasirani Arsenal, kojemu je drugi ovosezonski domaći poraz nanio Watford (2:1).

A–W_1–2 by mediabh

U ostalim susretima 23. kola igranim u utorak Crystal Palace je u gostima svladao Bournemouth 2:0, Burnley je na svom terenu s 1:0 bio bolji od Leicestera, Middlesbrough i West Bromwich podijelili su bodove odigravši 1:1, Swansea City svladao je Southampton rezultatom 2:1.

U srijedu su na programu još tri susreta u koima se sastaju: West Ham – Manchester City, Manchester United – Hull City i Stoke City – Everton.