LE: Rijeka umalo da šokira Milan, Partizan ispustio 2:0 protiv Dynama (VIDEO)

rijeka

Fudbaleri Partizana doživjeli su na svom terenu težak poraz od Dynama iz Kijeva, 3:2, u drugom kolu Lige Evrope.

Crno-bijeli imali su prednost od 2:0 na poluvremenu i sve je išlo na njihovu stranu posle 45 minuta igre.

Golove su za Partizan postigli Ožegović u 34. minutu i Tawamba u 42.

Međutim, ključni detalj desio se u 54. minutu kada je Ožegović nepotrebno igrao rukom unutar 16 metara. Sudija nije imao sumnju i dosudio je jedaneasterac.

Moraes je bio precizan, a onda je sve krenulo nizbrdo za crno-bijele. Fudbaleri Partizana su “nestali” sa terena i Dynamo je uspio do kraja meča da preokrene.

Buyalsky je u 68. minutu bio sam u šesnaestercu i poslao loptu iza leđa Stojkovića, dok je 85. Moraes doneo totalni preokret.

U rijetko viđenoj drami Rijeka je izgubila na San Siru 3:2 od Milana.

Milan je golovima Silve u 14. i Musacchija u 53. minuti vodio 2:0 do 84. minute, a onda je Rijeka čudesnim preokretom uspjela izjednačiti.

Golove za hrvatski tim postigli su Maxwell Acosty u 84. i Josip Elez i 90. minuti iz jedanaesterca.

Ipak, pobjedu Milanu donosi Cutrone u sudijskoj nadoknadi.

Edin Višća je odigrao svih 90 minuta za Basaksehir koji je na gostovanju kod Brage izgubio sa 2:1.

Iznenađenja su večeras priredili Ludogorets koji je savladao Hoffenheim sa 2:1, dok je Apollon na gostovanju kod Evertona izvukao 2:2. Muhamed Bešić nije bio u sastavu “karamela”.

Utakmica Lyona i Atalante završila 1:1, dok je ogled AEK-a i Austrije također završen bez pobjednika, bilo je 2:2.

Ognjen Vranješ odigrao je cijelu utakmicu za AEK.

LE: Zvezda pobijedila Koeln, Milošević pogodio, Lulić slavio, Ibišević požutio