Legende bh. fudbala ujedinjene: Odigrana humanitarna utakmica za Jablanicu

Zajednička poruka bila je da ljudima koji su pogođeni poplavama hitno treba pomoć, sada.

Redakcija
1 min čitanja
sinanovic halilhodzic maric

Dvadesetak nekad vrhunskih nogometaša koji su žarili i palili na ex-jugoslovenskim i evropskim terenima odigrali su danas u Jablanici u Gradskoj dvorani humanitarnu utakmicu za Jablanicu i za sve one koje su pogodile nedavne pooplave.

Humanitarna utakmica je upriličena na inicijativu ekipe bh. zvijezde i Vahida Halilhodžića, najboljeg trenera BiH svih vremena i legenardnog napadača Veleža, Nantesa, PSG-a.

Humanom gestu odazvali su se građani Bosne i Hercegovine ali i ljudi iz drugih zemalja. Bila su tu dobro poznata lica – Elvir Bolić, Vlatko Glavaš, Vahid Halilhodžić, Amel Tuka, Bulent Bišćević, Zajko Zeba, Avdija Vršajević, Elvir Bolić, Zlatan Muslimović, Elvir Rahimić i mnogi drugi.

Humanitarna utakmica organizovana je za sve Jablaničane koji su ostali bez svojih domova tokom razornih poplava koje su pogodile to područje početkom oktobra. Utakmica je počela minutom šutnje.

Zajednička poruka bila je da ljudima koji su pogođeni poplavama hitno treba pomoć, sada.

Podijeli ovaj članak